קורות חיים      הפצת קורות חיים      משרות חמות      טיפים      אינדקס חברות השמה      צור קשר

טיפים לראיון העבודה

טיפים:
כתיבת קורות חיים | חיפוש עבודה | מבחני המיון | ראיונות | סיכום תנאי העבודהראיון העבודה קרוב לודאי יהיה השלב האחרון אותו תצטרך לעבור. להלן מס' טיפים אשר יסייעו לך לצלוח את ראיון העבודה:

1. עוד לפני שמגיעים לראיון עצמו חשוב לעשות עבודת הכנה: מומלץ ללמוד ככל שניתן על הארגון בו עומדים להתראיין, על מי שעומד לראיין אותנו, על התפקיד אליו אנו מתראיינים וכדו'.

2. מיותר לציין כי יש להגיע בזמן ובהופעה המתאימה לתרבות הארגונית.

3. שפת הגוף במהלך הראיון חשובה מאד. השתדל לא לשבת בצורה מאובנת, שמור על קשר עין עם המראיין (אך לא בצורה בוטה מידי), שמור על טון דיבור נורמלי.

4. נסה להריץ סימולציה של הראיון בו תנסה להעריך אילו שאלות תישאל וכיצד אתה מתכוון לענות עליהן (ספר לי על עצמך?, תאר אילו יכולות יש לך שעשויות לסייע בתפקיד, אילו תכונות שליליות יש לך? תאר בעיה מקצועית בה נתקלת בעבר וכיצד התמודדת איתה)

5. מראיינים שונים עשויים לשאול שאלות מקצועיות פרטניות מתחום העיסוק, לפיכך, מומלץ לעשות חזרה על חומר מקצועי רלוונטי לפני הראיון.

6. שאל את המראיין שאלות (שכמובן הכנתה מראש) והראה התעניינות בתפקיד ובמה שלמראיין יש לומר לך.

7. נסה להעביר את הרושם מדוע אתה האדם המתאים לתפקיד. הדגש את כישוריך והישגיך.

8. מקובל פעמים רבות בראיון להתחיל לדון בתנאי ההעסקה במיוחד בכל הנוגע לשכר. הגע לראיון כאשר אתה כבר יודע (פחות או יותר) כמה מקובל לשלם לעובד בתפקיד הדומה לתפקיד המוצע לך. בכל מקרה נסה להבין מהמראיין מה רמות השכר אותן מקובל לשלם בארגון (כך שבטעות לא "תמכור את עצמך בזול").
.