קורות חיים      הפצת קורות חיים      משרות חמות      טיפים      אינדקס חברות השמה      צור קשר

כתיבת קורות חיים

כתיבת קורות חיים

אחד הנושאים המזוהים היום בתחום התעסוקה הינו תהליך כתיבת קורות החיים טובים, אשר הפכה לאבן דרך מהותית ובסיסית בתהליך חיפוש העבודה .
כיוון שחיפוש עבודה הפך למלאכה בפני עצמו חשוב מאוד לכל מועמד להבליט את עצמו בצורה הטובה ביותר בהצגת נתוניו על מסמך שעובר למעסיקו העתידי .שכן זוהי תעודת הזהות שלו בעולם התעסוקה הנרחב.
.
קורות החיים הפכו מכריעים יותר ויותר בשנים האחרונות לגבי בחינת התאמתו של אדם מסוים על פני אדם אחר לעבודה מסויימת שכן הינם משמשים כלי לבחינת אישיות המתמודד, עברו הכללי והתעסוקתי, לימודיו ותכונות אופי הנדרשות לצורך התאמתו לתפקיד.
עם קריאת קורות חיים יכול מנהל החברה, היועץ האירגוני וכל אדם המוכשר לכך לבחון את מידת התאמתו, כישוריו ויכולת הסתגלותו של המועמד לאחר שקיבלו את קורות חייו דרך לוחות דרושים, בדר"כ אינטרנטים.

בשנים האחרונות הנושא תפס תאוצה, שכן בשונה מבעבר כיום על כל משרה אלפי מתמודדים ורבים מהמעסקים מעדיפים לבצע סינון נרחב על כל תפקיד . לכן , אתרים רבים הרימו את הכפפה לעזר ובנו אשפים לכתיבת קורות חיים בצורה יעילה , קלה ומהירה .

כל תהליך הכתיבה יחל בהזנת פרטים כלליים הכולל פירוט גילו, שמו, מקום מגוריו ודרכי התקשרות עם המועמד . בהמשך יפרט אודות מוסדות לימוד שייכנסו בקטגוריית השכלה הן פורמאלית והן בלתי פורמאלית, עברו הצבאי וכן לעיתים החשוב מכל יציין ניסיון רלוונטי בפירוט מקומות עבודה קודמים.
המועמד בסוף קורות חייו יוכל לכתוב בכתיבה חופשית אודות תכונות אופי בולטות בו, נכונות וזמינות לשעות עבודה וכד'.

אחד מתחומי העבודה הדורשים התערבות חיצונית בכתיבת קורות חיים מקצועיים הינו תחום ההייטק אשר בו הצעות עבודה נרחבות ומאוד ספציפיות לעיתים ולכן על כל מועמד לשלוח קורות חיים מדוייקים למשרה המבוקשת בלוחות דרושים הייטק, .

מועמד יקר, שים לב, לעיתים עדיף להשקיע זמן רב יותר בכתיבת קורות החיים מאשר לשולחן כטיוטה פשוטה
לאלפי גופים אשר לא יענו לבקשת העבודה.
לטיפים נוספים בכתיבת קורות חיים ניתן לצפות בסרטון טיפים לקורות חיים משפיגלר הכריש
אתרים נוספים בתחום: קורות חיים